Pootevřené dveře.

8. ledna 2012 v 1:07 | Yuuki. |  jednorázovky
...I kdyby tam byla jen tikající tma...Jdi a otevři ty dveře...Nebo okno...Nebo obraz OBRAZU...


Elizabeth,malá drobná dívenka s pihatým obličejem opět nemohla usnout. Dívala se na strop na kterém větve stromu hrály stínové divadélko ze světla z pouliční lampy.
Z ničeho nic se posadila. Spustila nohy na chladnou dřevěnou podlahu a vyhledala papuče. Po marné snaze kdy měla spíše pocit,že bačkory odsouvá více pod postel to vzdala a vydala se na cestu do kuchyně bosá. Tiše našlapovala a rukou jezdila po zdi. Kdykoliv dřevo pod jejíma nohama zapraskalo,zastavila se a naslouchala tikající tmě ve které nebylo nic víc,než jen další tma co je slyšet. Zavrtěla hlavou tak prudce,že se jí zrzavé vlasy rozletěly kolem hlavy.
,,Opravdu už blouzníš Elizo." Pokárala sama sebe. Když konečně došla do kuchyně,kde bylo ješt chladnější linoleum, zalitovala že si ty bačkory přece jen nevzala. Po hmatu vyhledala vypínač nad linkou. Místnost ozářila blikající žárovečka. Táta to musí opravit... Pomyslela si a sáhla do poličky pro sklenici. Odložila ji na kuchyňský stůl a vzala si z lednice mléko. Sundala vršek z láhve a nalila si. Upila trochu víc než měla v plánu. Víc než půlku sklenice. Proto ji opět doplnila a láhev schovala.
Jen co zhlasla světlo, měla před očima různé obrazce. Párkrát zamrkala a čekala až oči přiviknou tmě. Se sklenicí v ruce se vydala do svého pokoje.
Do vyhřáté postele.
Do bezpečí které pro ni představoval její pokoj.
Na půli cesty si všimla jak cosi ozařuje podlahu. Rozhlédla se a zjistila, že to světlo vychází z pootevřených dveří na půdu. Zaslechla kroky. Leknutím upustila sklenici mléka která se ihned po nárazu na podlahu roztříštila na malé kousíčky. Rozutekla se do pokoje kde za sebou hlasitě práskla dveřmi. Doslova skočila do postele a přitáhla si peřinu až k bradě. Teď ji ty tančící obrazce větví na stropě děsily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama